#
  • Yasader
  • 19.02.2016

TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi – İzmir Programı Davet Duyurusu (İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa STK’LARI İÇİN)

26-27 Mart 2016 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde, Yasama Derneği tarafından MATRA Programı kapsamında yürütülen “TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde İzmir’de bir program düzenlenecektir.

Program Hakkında

Programda, İzmir ve çevre iller olarak belirlenen Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilciyeTBMM’ye ve Kamu Denetçiliği Kurumuna bireysel başvuru yollarına ilişkin süreçler ile bu süreçlere sivil toplum kuruluşlarının katılımı konusunda teorik ve pratik bilgiler içeren sunumlar yapılacak ve ayrıca atölye çalışması düzenlenecektir.

Kimler Katılabilir?

Programa, İzmir ve çevre iller olarak belirlenen Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilcinin katılımı hedeflenmektedir. İzmir dışından katılım 20 STK temsilcisi ile sınırlıdır. Programın bitiminde katılımcılara sertifika verilecektir.

Şehir dışından gelecek katılımcıların belirlenen otelde konaklama ve yemek (otelde kahvaltı, üniversitede öğle yemeği) giderleri tarafımızca karşılanacaktır. Ekstra harcamalar kişilere aittir. Şehir dışından gelecek katılımcıların İzmir’e otobüsle veya trenle ulaşım giderleri, orijinal biletlerin tarafımıza ibraz edilmesiyle ödenecek; özel araç ve taksiyle ulaşım giderleri ise karşılanmayacaktır. Şehir dışından gelecek katılımcıların otel ile programın gerçekleşeceği yer arasındaki ulaşımı tarafımızca tahsis edilen servisle sağlanacaktır.

Şehir içinden gelen katılımcılara programın yapılacağı yerde öğle yemeği verilecektir.

Eğitim Yeri ve Süresi:

Program Yaşar Üniversitesinde; Üniversite Caddesi, No:37-39, Ağaçlı Yol, Bornova, İzmir adresinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların iki günlük programa tam katılımları zorunludur. Programa katılım ve programda kullanılacak kaynaklar ücretsizdir.

Başvuru:

Söz konusu programda yer almak istemeniz durumunda, programa kuruluşunuzu temsilen katılacak bir kişinin bilgilerini içerecek şekilde ekte yer alan formun doldurularak, en geç 18 Mart 2016 Cuma gününe kadar selaygokalpgunes@tbmm.gov.tr adresine gönderilmesini rica eder; katılımınızdan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.

Programa sınırlı sayıda katılımcı dahil edilebileceğinden, başvuruların en kısa zamanda yapılması önem arz etmektedir. Başvurunuzun sonucu tarafınıza bildirilecektir.


Belgeler


İzmir Programı Akış Tablosu
İzmir Programı Tanıtımı
İzmir Programı Başvuru Formu